„Nie wstydź się edukacji” – kalendarz wspierający budowę szkoły

„Nie wstydź się edukacji” to motyw przewodni pierwszej edycji kalendarza, który powstał z myślą o uczniach i dla uczniów, ponieważ całkowity dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na budowę pierwszej własnej siedziby Szkoły Społecznej w Rybniku. Kalendarz składa się z trzynastu czarno-białych portretów wraz z hasłami definiującymi ideę oraz dodatkowej karty na „Twój pomysł na edukację”.

Idea projektu.

Kalendarz powstał z inicjatywy dorosłych, dla których idea nowoczesnej edukacji jest tym, co napędza ich do działania. To kalendarz inny niż te szkolne, które znamy. Nie zobaczymy w nim szkolnych ławek, grupowych zdjęć i tablicy z kredą. Za to poznamy wartości jakie definiują edukację przyszłości według twórców kalendarza. Wyjątkowe jest także dodatkowe miejsce- karta, którą można spersonalizować według własnej wizji edukacji.

Zależało nam na poruszeniu idei edukacji, która ma zainspirować innych. To nasza wizja edukacji przyszłości, która może zadziać się tu i teraz, niezależnie od miejsca, w którym żyjemy. Do projektu zaprosiliśmy rodziców, dziadków, nauczycieli, którzy reprezentują społeczność kierującą się tymi samymi wartościami. W naszym projekcie skupiliśmy się na emocjach i przekazie. Na działaniu – komentuje Judyta Mojżesz-Zimonczyk, inicjatorka projektu i fundraiser Stowarzyszenia Oświatowego Rodzice-Dzieciom.

W projekcie udział wzięli znani i lubiani, nie tylko lokalnie.

Tomasz Grubson Iwanca, producent, raper, wokalista i tata Mai; Aneta Gajos, artystka, arteterapeutka i mama Oliwii; Adrian Fred Frelich, wokalista zespołu Dragon i tata Kai; Mirosław Małek, żeglarz, olimpijczyk z Atlanty i tata Krysi; Janusz Miszkurka, adwokat i dziadek Filipa oraz przedstawiciele nauczycieli: Gabriela Kozaczko, Ewa Kubiak, Magdalena Watoła, Justyna Kampka-Wala i dzieci Społecznej: Maja Franiczek, Lena Buczkowska, Filip Skiba, Tytus Machulik. To osoby, które stanęły przed obiektywem Anny Katarzyny Świderskiej, fotografki i nauczycielki. Dlaczego wzięli udział w tej inicjatywie?

– W swojej twórczości inspiruję się tymi tematami i obszarami życia, które są dla mnie niezwykle istotne. Nieraz stawiam pytania. Dlatego cieszę się, że mogłem wesprzeć ten projekt, do czego wszystkich zachęcam. Jeden kalendarz to jedna dorzucona cegiełka do budowy szkoły w Rybniku. Edukacja to nasza wspólna sprawa – komentuje Tomasz Grubson Iwanca.

59 zł – cegiełka, którą możesz dorzucić do budowy.

Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazany na rzecz budowy szkoły w Rybniku, która po blisko trzydziestu latach działalności i z bogatym doświadczeniem edukacji odpowiadającej na zmieniającą się rzeczywistość, postanowiła podjąć wyzwanie budowy pierwszej własnej siedziby.

Kalendarz można kupić online na stronie budowy – pod LINKIEM.

Przyjaciele projektu.

Kalendarz nie powstałby bez wsparcia lokalnego biznesu i mediów: Rak and Roll, Xbest.pl, Leon, Zakłady Mięsne Berger, SavaAuto, ABC dla Zwierząt Franiczek, Grembox, Grupa Marat, Magic Visage by EG, Rybnik.com.pl oraz ŚląskiBiznes.pl.

Ze szczegółami dotyczącymi budowy można zapoznać się na budowaspolecznej.pl lub
w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/budowaszkolyspolecznej.